Wycieczka do sowiarni i sokolarni w Ustroniu

Od czasu do czasu trzeba naładować akumulatory, odpocząć od trosk i obowiązków i wybrać się na wypoczynek. W Polsce nie brakuje wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Jednak obecnie wielu turystów wybiera rejony górskie, gdzie można w aktywny sposób spędzać czas. Jeśli chodzi o rejony górskie, to zdecydowanie duża część turystów kieruje się do Ustronia. To piękna miejscowość leżąca w powiecie cieszyńskim, która zapewnia odwiedzającym atrakcje różnego typu.

Jedną z największych atrakcji tego miejsca są wspaniale przygotowane na każdy sezon stoki narciarskie oraz wyciągi krzesełkowe. Wśród nich prym wiedzie Czantoria, skąd roztacza się niesamowity widok na całe góry. Ponadto w Ustroniu są liczne ścieżki zarówno rowerowe jak i piesze, co jest doskonałą propozycją dla osób lubiących chodzić i jeździć po górach. Wszystkie te ścieżki są bezpiecznie i czytelnie oznaczone, a w górach działają także ratownicy górscy, którzy pomogą w razie potrzeby. W miejscowości tej można się doskonale bawić niezależnie od pory roku. Wiele osób przyjeżdża tu ze swoimi rodzinami, by odwiedzić Leśny Park Niespodzianek. To interesujące miejsce dla dużych i małych, gdzie warto spędzić cały dzień. W Parku tym są różne ścieżki o konkretnym przeznaczeniu. Jest tu ścieżka Bajkowa przeznaczona głównie dla dzieci, ścieżka widokowa z zagrodą muflonów, ścieżka edukacyjna biegnąca na obrzeżach Parku oraz sokolarnia i sowiarnia główne atrakcje tego miejsca.

Jeśli ktoś planuje dłuższy pobyt w Ustroniu, musi postarać się o odpowiedni nocleg dla siebie i swoich bliskich. Rezerwacja kwatery w Ustroniu np. na meteorze to łatwy i szybki sposób na zadbanie o jedną z najważniejszych spraw podczas każdych wakacji lub ferii. Jest kilka opcji w tej kwestii, ponieważ baza noclegowa Ustronia jest dosyć licznie zaopatrzona. Do wyboru są miejsca w pensjonatach, w hotelach o wysokim standardzie oraz w kwaterach prywatnych. W Ustroniu działają też ośrodki turystyczne, a także schroniska młodzieżowe, które przyjmują duże zorganizowane grupy i kolonie. Jak widać wybór jest całkiem spory, to więc jakie noclegi w Ustroniu się wybierze, zależy tylko i wyłącznie od osobistych potrzeb. Warto tutaj spędzić co najmniej kilka dni, by odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i miło spędzić czas. W centrum miasta działa wiele restauracji i innych lokali, w których można odpocząć i zrelaksować się po całym dniu spędzonym aktywnie. Ustroń ma wiele do zaoferowania, o czym przekonali się turyści, którzy tą miejscowość już odwiedzili.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>