Sromowce Wyżne cieszą atrakcjami

Sromowce Wyżne słyną z wielu atrakcji. Jest to malownicza wieś, która przyciąga turystów, chcących spędzić czas wśród przyrody i lubiących górskie widoki. Będąc tutaj warto zwiedzić Zamek Dunajec. Przejął on nazwę od rzeki, nad którą się wznosi. Zamek powstał w XIV wieku i pełnił funkcję strażnicy i warowni polsko-węgierskiej. Obiekt został odrestaurowany po drugiej wojnie światowej i na chwilę obecną znajduje się tutaj ekspozycja muzealna oraz dom pracy twórczej Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Skoro zahaczyliśmy o Zamek Dunajec, warto również zwiedzić pobliski zamek w Czorsztynie. Pochodzi on z XIV wieku i wśród drewnianych obiektów jego konstrukcja z kamienia zdecydowanie się wyróżniała. Lokalizacja zamku natomiast pozwalała doglądać całej okolicy. Na chwilę obecną są to już tylko ruiny, jednak bardzo okazałe. Każdy z elementów zamku jest dokładnie opisany za pomocą tabliczek informacyjnych, które zawierają informacje dotyczące funkcji poszczególnych elementów warowni oraz życia w średniowiecznym zamku. Turyści mogą również kupić różne pamiątki w tutejszym sklepiku. Dużą popularnością cieszy się tu spersonalizowany medal, który upamiętnia odwiedziny zamku.

Kolejnym miejscem są Trzy Korony. Jest to najwyższy szczyt Pienin, na który składają się góry: Okrąglica z widokowymi barierkami, Płaska Skała, Nad Ogródki, Pańska Skała gdzie gnieżdżą się pomurniki, czyli rzadki gatunek ptaków oraz Niżnia Okrąglica. Znajduje się tutaj aż siedem gatunków roślin, których nie spotkamy nigdzie indziej jeśli chodzi o Pieniny. Są to: złocień Zawadzkiego, rozchodnik wielki czy mniszek pieniński. U podnóży Trzech Koron znajduje się schronisko o takiej samej nazwie. Jest to doskonałe miejsce z bazy noclegowej w Sromowcach. Pokoje są przytulne, a z ich okien można podziwiać górskie widoki oraz flisackie tratwy, które organizują spływy Dunajcem. Jest to już tradycja od dawna. Dla wszystkich turystów i gości schroniska jest tutaj restauracja, która słynie ze wspaniałej kuchni regionalnej. Można tu zjeść domowy posiłek, który jest pyszny i tani. Obiekt zapewnia specjalne zniżki i pakiety dla całych rodzin, pobyty firmowe oraz różne imprezy integracyjne czy pobyt dla szkół z zajęciami edukacyjnymi na wiele tematów. Warto skorzystać. Okolica jest spokojna i zachwyca przyrodą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>