Niechorze – co warto zobaczyć?

Wybierając się nad Bałtyk z pewnością poszukujemy miejsca, w którym będziemy mogli wypocząć. Polecanym przez wszystkich kurortem jest Niechorze, znajdujące się w województwie zachodniopomorskim. Dlatego tutejsza baza noclegowa z każdym rokiem posiada coraz więcej wolnych miejsc [szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Nie wspominając również o tym, iż rezerwując noclegi w Niechorzu warto mieć na uwadze, by dokonać tej czynności z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jeśli już znajdziemy się w Niechorzu, warto zastanowić się nad tym, co ciekawego możemy zobaczyć. Wszyscy w pierwszej chwili wybierają się na plażę. Tutejsza jest całkiem przyjemna, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że jest tutaj wyjątkowo klifowe wybrzeże. Ponadto w morze wychodzą trzy mola wybudowane z betonu. Oczywiście kolejnym punktem obowiązkowym jest tutejsza latarnia morska, która pochodzi z XIX wieku. Można na nią wejść, ale wcześniej trzeba pokonać aż 200 stopni. Gdy temat latarni morskich zainteresował nas zdecydowanie bardziej, można wybrać się również do tutejszego Parku Miniatur Latarni Morskich. W tym miejscu mamy niebywałą okazję do tego, żeby zobaczyć wszystkie latarnie, jakie zostały wybudowane na całym polskim wybrzeżu. Co ciekawe, każda z tych budowli jest odwzorowaniem w skali jeden do dziesięciu, zatem nie są to takie miniaturki, jak na makiecie. Kolejnym punktem do zwiedzania, jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Tutaj można dowiedzieć się znacznie więcej na temat rybołówstwa. Ponadto w tym miejscu organizowane są liczne, ciekawe warsztaty, jak i ciekawe wystawy. Wybierając się do Niechorza, koniecznie trzeba zobaczyć również Stację Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej [szukaj na: wikipedia.pl]. Właśnie tam znajduje się zabytkowa stacja, pochodząca jeszcze z XIX wieku. Warto wspomnieć o tym, że ówczesne tory prowadziły z Trzęsacza do Pogorzelicy.

Czasami zdarzają się takie dni, kiedy wyjście na plażę lub na spacer przy bezchmurnym niebie nie jest możliwe. W takiej sytuacji nie powinniśmy się martwić na barak atrakcji, ponieważ w każdej chwili możemy wybrać się do tutejszej Motylarni. Miejsce to ma na celu przybliżenie nam różnych okazów z całego świata, które dodatkowo latają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>