Na Mazurach aktywności nigdy za wiele

Cudne Mazury to nie tylko piękne i zjawiskowe widoki, a przede wszystkich doskonała zabawa i szaleństwa na wodzie. Jest tutaj mnóstwo zwolenników najbardziej wyszukanych sportów wodnych, a także fanów spokojniejszego wypoczynku. W każdym miejscu bazy noclegowej otrzymamy stosowne informacje – gdzie, za ile i na jakich zasadach wypożyczymy sprzęt wodny. Dostaniemy też zapewne spis potrzebnych telefonów. Każdy, kto korzysta z noclegów na Mazurach może spać spokojnie, tutaj otrzymamy odpowiedź na każde pytanie (wyszukaj pod ➝ www).

Najnowsze trendy w sportach wodnych

Wakeboarding, flyboarding, kitesurfing, co to takiego? To najnowsze wodne dyscypliny sportowe, które przyciągają osoby szczególnie lubiące wysoki poziom adrenaliny oraz szaleństwa wodne. Loty na flyboardzie pozwalają unosić się nad wodą nawet 15 metrów. Ta niewielka maszyna pozwala na wykonywanie niezwykłych i zjawiskowych akrobacji w powietrzu. Wielka moc silnika wygeneruje strumień wody, który pompowany przez kilkunastometrową rurę unosi daną osobę w powietrze. Kitesurfing polega na pływaniu na desce, z dołączonym latawcem, wykorzystując siłę wiatru. Najtrudniejsze jest utrzymanie latawca w jednostajnej linii, a także i równowagi ciała. Natomiast wakeboarding stanowi połączenie surfingu, nart wodnych oraz snowboardu.

Dla leniwych

Na Mazurach (wyszukaj pod ➝ www) swoje miejsce znajdzie każdy, również ten, kto nie przyjechał tutaj zużywać ostatnich zasobów swoich sił, a raczej leniwie wyciągnąć się na kocyku na piaszczystej plaży. Jest ich tutaj zatrzęsienie. Wystarczy wybrać tę, która będzie najbliżej swojej bazy noclegowej. Można tutaj też wypożyczyć sobie dwuosobową łódkę i udać się na cudowną romantyczną podróż po jeziorze przy blasku zachodzącego słońca.

Dla początkujących

Tutaj każda dyscyplina sportowa może być zakosztowana przez wszystkich śmiałków, nawet tych, którzy nigdy jej nie próbowali i odczuwają lekki lęk. Nie ma co się martwić, instruktorów, ratowników, nauczycieli jest tutaj mnóstwo. Wystarczy wspomnieć, że kogoś takiego szukamy, a już będziemy mieli kilka możliwości do wyboru. Można tutaj skorzystać z lekcji czy całego kursu w zakresie żeglarstwa, kajakarstwa, wakeboardingu, flyboardingu, kitesurfingu, a nawet klasycznego pływania kraulem czy żabką. Możliwości jest naprawdę dużo.

Woda dla tradycjonalistów

Mazury to także idealne miejsce dla osób, które wolą wybierać bezpieczniejsze formy aktywności. Są tutaj doskonałe rejony do kajakarstwa czy żeglarstwa. Stworzono ku temu nawet specjalne szlaki kajakarskie, które rozciągają się nawet po kilkadziesiąt kilometrów. Na Mazurach są także popularne rejsy statkami oraz żaglowcami. Możemy wówczas obserwować bogactwa fauny i flory, a także poczynania ekipy na żaglowcach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>