Myślenice – miasto dla aktywnych

Jadąc z Krakowa do Częstochowy, warto zatrzymać się na chwilę w małym miasteczku, które jest niepozorne na pierwszy rzut oka, ale skrywa w sobie wiele ciekawych obiektów i atrakcji.

Myślenice to położone w województwie małopolskim miasto z bogatą historią. Wśród wielu atrakcji tego miejsca wyróżniają się zwłaszcza możliwości związane z aktywnym wypoczynkiem. Dodatkowo jest otwarte i przyjaźnie nastawione do przybywających w jego progi turystów. Świadczy o tym między innymi dobrze rozbudowana i zróżnicowana baza noclegowa, która pozwala zatrzymać się tu każdemu, niezależnie od zasobności jego portfela.

Rowerzyści, narciarze, amatorzy pieszych wycieczek – wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Zarabie wraz z Górą Chełm, to miejsce aktywnego spędzania czasu, w którym można oddać się swoim ulubionym zajęciom. Piękne okoliczności przyrody sprawiają, że spacery w tych rejonach to prawdziwa przyjemność, szczególnie po wejściu na sam szczyt wyżyny, gdzie znajduje się wieża z widokiem na Tatry i panoramę Krakowa. Ponad 30 kilometrów szlaków turystyczno–krajobrazowych zaspokoi potrzeby każdego wędrowca.

Nie zawiodą się także miłośnicy sportów zimowych – stok o długości 850 km, kolejka krzesełkowa, serwis, stacja, szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu – to wszystko mogą znaleźć w okolicy zapaleni narciarze. Góra Chełm to także raj dla rowerzystów. Utworzono w sumie 27 km tras umożliwiających rekreacyjną, jak i bardziej wyczynową jazdę. To jednak nie wszystko, co oferują Myślenice.

Dla amatorów sportowej rywalizacji dostępne są korty i boiska. Pograć można w tenisa, siatkówkę i koszykówkę. Do dyspozycji chętnych jest także skatepark, strzelnica sportowa, stadnina, a nawet sala do sztuk walki, takich jak judo, czy zapasy. Łowiska dla wędkarzy oraz kąpieliska z szerokimi plażami stanowią raj dla miłośników wodnych atrakcji. W mieście nie brakuje miejsc umożliwiających odrobinę relaksu. Ukojenie można znaleźć w salonie SPA. Gabinet masażu, sauna i jacuzzi odprężą każdego po wyczerpującym, aktywnym dniu pełnym wrażeń.

Sportowych emocji dostarczą liczne udogodnienia turystyczne, a niezbędny po nich wypoczynek zapewnią atrakcyjne noclegi. Myślenice oferują przyjezdnym hotele, motele oraz prywatne kwatery w różnym standardzie i cenach. Walory naturalne tego miejsca, okoliczna przyroda, pełne urokliwych zakątków i otwarte na turystów miasteczko – wszystko to zachęca do odwiedzin miasta i pozostania w nim choćby na kilka dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Myślenice – miasto dla aktywnych

  1. Maciej pisze:

    Ciekawe miasto, można robić różne rzeczy, szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym wszelakie sporty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>