Łazy – morze i jeziora w jednym miejscu

Jedną z wielu popularnych miejscowości turystycznych na wybrzeżu są Łazy. Wyróżniają się jednak spośród innych faktem, że zapewniają przybywającym turystom podwójną moc atrakcji. To z uwagi na znajdują się tutaj dwa jeziora: Jamno, będące dawną zatoką morską oraz nieco bardziej oddalone Bukowo.

Jezioro Jamno oddzielone jest od morza piaszczystą mierzeją. To wspaniały krajobraz, dający jednocześnie atrakcyjne warunki dla miłośników sportów wodnych, jak np. żeglarstwo. Na terenie jeziora znajduje się wypożyczalnia sprzętów wodnych. Dostępne są rowery wodne, kajaki, łódki. Dla chętnych jest także sprzęt wędkarski. Oba jeziora słyną z dogodnych warunków dla wędkarzy, są przez nich cenione i chętnie odwiedzane.

To wyjątkowe miejsce cieszy się niezwykłą popularnością. Łączy w sobie klimat morski oraz mazurskie możliwości aktywnego wypoczynku. Dzięki temu co roku przybywa tu coraz więcej turystów, a miejscowość jest coraz sławniejsza. To powoduje, że z roku na rok rozrasta się baza noclegowa. Do tej pory noclegi były tu głównie kwaterami prywatnymi. To właśnie one wiodą prym w okolicy i są najchętniej wybierane przez przybywających tu wczasowiczów. Dostępne są także okoliczne pensjonaty, choć ich ceny są odrobię wyższe, także należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji noclegów (Łazy noclegi – online), aby w sezonie nie zabrakło miejsc.

Miejscowość rozwija się prężnie i jest dobrze oceniana przez turystów. Jej kolejnym atutem jest lokalizacja. Znajduje się niedaleko większego kurortu turystycznego, jakim jest dobrze wszystkim znane Mielno. Wycieczka do Mielna to świetna alternatywa dla kolejnego dnia spędzonego na gorącej plaży. Na terenie Łazów znajduje się czysta, szeroka plaża ze specjalnym podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Korzystać można też z uroczego tarasu widokowego. Jest to miejsce, gdzie wyjątkowo pięknie przedstawia się okoliczna panorama, a widok morza i powiew morskiej bryzy pozwalają w pełni się zrelaksować.

Doskonale rozwinięte są także okoliczne punkty usługowe i gastronomiczne. Najbardziej popularne są restauracje przy plaży, gdzie głównym punktem menu są świeże ryby. Po pełnym atrakcji dniu można więc zjeść smaczny i zdrowy posiłek oraz nie martwić się o jego przygotowanie. Wzdłuż plaży przy chodniku spacerowym ustawione są namioty z przekąskami oraz pamiątkami. Dzięki temu nie trzeba daleko odchodzić, by napić się czegoś chłodnego lub zjeść coś w trakcie plażowania. Łazy to popularne miejsce na spędzenie wakacji, jednak jeszcze niezbyt mocno oblegane, jak większe kurorty nadmorskie. Warto więc skorzystać z wyjątkowej atmosfery i ciekawego ukształtowania terenu tych okolic.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>