Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – Mikołajki

Krainę Wielkich Jezior Mazurskich można śmiało nazwać największym cudem natury nie tylko w Polsce, ale nawet i na świecie. Ta niezwykła kraina obfituje w wiele bogactw naturalnych w postaci chronionych gatunków roślin i zwierząt, ale przede wszystkim w niezwykłe zbiorniki wodne, które tworzą swoistą całość i jedność. Turyści pokochali to miejsce ze względu na magiczne krajobrazy jak i na największy w kraju ośrodek sportów wodnych. Około 30-u% tej krainy stanowią jeziora, natomiast pozostały obszar to większości lasy. Jest to zdecydowanie wspaniałe miejsce, aby odpocząć na łonie natury, w blasku promieni słonecznych, wśród drzew i unikatowego śpiewu ptactwa wodnego.

Jednym z popularniejszych miast położonym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich są Mikołajki. To niezwykle urokliwe miasteczko, liczące około 5 tysięcy mieszkańców. W tym miejscu można doskonale podziwiać piękno i urok Mazur, ale także aktywnie spędzać czas i korzystać z wielu atrakcji. Mazurski Park Krajobrazowy, będący największym tego typu parkiem w Polsce to z pewnością obowiązkowy punkt wycieczki w Mikołajkach. Można tu spotkać niezwykłe bogactwo przyrodnicze, a także obiekty historyczne, jak chociażby pozostałości po drugiej wojnie światowej. Na terenie parku znajduje się największe jezioro w Polsce – Śniardwy, które często bywa nazywane mazurskim morzem, ze względu na swoją powierzchnię, która wynosi prawie 12 tysięcy hektarów. Mimo, że nie ma tu najłatwiejszych warunków, żeglarze bardzo chętnie podejmują się wyzwania, jakim niebywale jest tek akwen, ze względu na niesamowicie malowniczą i urozmaiconą linię brzegową. Ogrom zbiornika budzi nie tylko respekt, podziw, ale i niewielkość w starciu z naturą. Na jego powierzchni znajduje się 8, niewielkich wysp. Na jednej z nich – Czarci Ostrów – znajdziemy ruiny XVIII-wiecznej twierdzy. Nad brzegiem tafli powstała pokaźna infrastruktura turystyczno–wypoczynkowa.

Ze względu na niepowtarzalny wakacyjny klimat turyści bardzo chętnie odwiedzają Mikołajki, aby na piaszczystych plażach móc zażywać kąpieli słonecznych, a także wodnych w chłodnym, ale przyjemnym jeziorze. Aby sprostać oczekiwaniom coraz większej liczby przyjezdnych w mieście powstała bogata i dobrze rozbudowana baza noclegowa (prezentacja noclegów na witrynie Meteor), która czyni to miasto jednym z największych i najpopularniejszych kurortów w tej części Polski. Na turystów czekają pola namiotowe oraz domki letniskowe, które położone są tuż nad brzegiem wody. Oprócz komfortowego wypoczynku otrzymujemy możliwość podziwiania wschodów i zachodów słońca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>