Konin bogactwem naturalnym

Gdzie można wyjechać na wakacje aby znaleźć dużo zabytków, ciekawą historię, by po chwili móc odciąć się i odpocząć na łonie natury? Bogactwo naturalne to jeden z wielu atutów Konina. Jest miejscem położonym w malowniczym regionie, w którym są obszary środowiska objętego ochroną. Znajdują się jeziora, jakie dają możliwość wypoczynku na łonie natury. Baza noclegowa Konina skupia się przeważnie w mieście, znajdziemy w nim kilkanaście hoteli i pensjonatów [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,konin,0.html] rozproszonych po całym regionie, dlatego też poszukiwanie pobytu w miejscu odizolowanym od miejskiego zgiełku – nie powinno stanowić problemu.

Lasy, jeziora, bogactwo roślinności i zwierząt sprawia, że czujemy się dobrze i spokojnie. Jeżeli chcemy jeszcze bardziej zagłębić się w tematy natury – warto odwiedzić Nadgoplański Park Tysiąclecia, w którym są rzadkie okazy roślin. Obok Jeziora Gosławskiego znajduje się kilka rezerwatów – Pustelnik, Sokółki i Mielno. To miejsca, w których nie ma ingerencji człowieka, dlatego też wszystko odbywa się tam swoim naturalnym rytmem. Wszelkie rośliny i zwierzęta znajdujące się na terenie ogrodów objęte są ochroną. Jeżeli chcemy pójść jeszcze dalej, to warto obejrzeć Nadwarciański Park Narodowy. Zachwyca pod względem – przyrodniczym i wizualnym. Dobrze, że istnieją w Polsce miejsca, w których dba się o przyrodnicze obszary aby nikt nie ingerował. Naturalny i aktywny wypoczynek połączony jest z ciekawostkami historycznymi.

Konin zaczął powstawać równo z powstawaniem państwa polskiego, bogata historia jest jego oczywistym elementem. Zobaczyć można skanseny, spośród których jednym z ważniejszych jest grodzisko stożkowe, pokazujące życie mieszkańców w wieku XV. Warto zobaczyć osiemnastowieczny Pałac w Ciążeniu – w budynku znajduje się Biblioteka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W Koninie rozciągają się trasy rowerowe i joggingowe. W mieście jest możliwość uprawiania aktywnego wypoczynku. Warto też poznać historię Konina.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>