Dziwnówek – urocze miejsce między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim

Dziwnówek to niewielka wieś letniskowa położona nad między Zalewem Kamieńskim a Morzem Bałtyckim. Miejscowość przyciąga do siebie szeroką i czystą plażą oraz ciepłymi wodami Bałyku. Wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu daje nam także Zalew Kamieński. Okolice to także doskonałe miejsce na długie spacery oraz wycieczki rowerowe. W Dziwnówku działa także dobra baza noclegowa, na którą składa się wiele prywatnych kwater, ośrodków wczasowych, pensjonatów oraz domków na wynajem. Jeśli nie byłoby akurat wolnych miejsc, to możemy poszukać czegoś w Dziwnowie lub Kamieniu Pomorskim, gdzie także wiele jest obiektów oferujących dziwnóweckie noclegi. Wioska jest położona bardzo blisko tych dwóch miejscowości, więc możemy wyskoczyć tam na zwiedzanie.

Plaża jest tutaj jedną z największych atrakcji w tych stronach. Jest ona szeroka, piaszczysta i czysta. Nadaje się zarówno do leniwego wypoczynku, grania w piłkę plażową oraz do spacerów przy zachodzącym słońcu. Można się tutaj też udać o wschodzie słońca i przebiec kilka kilometrów, by zobaczyć jak bieg po plaży różni się od tego po asfalcie lub bieżni na siłowni. Znajdziemy tam także małą gastronomię oraz dmuchane zamki i trampoliny, które ucieszą najmłodszych. Na plaży wyznaczono miejskie kąpielisko o długości 400 metrów, znajdujące się między ulicami Plażową a 1-go Maja. Przy zejściach z plaży można skorzystać z toalety, a nad wodą czuwają nad nami ratownicy WOPRu. Trzy inne kąpieliska wyznaczono natomiast w pobliskim Dziwnowie – dwa nad morzem, a trzecie nad rzeką Dziwną.

Będąc w Dziwnówku można także skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Zalew Kamieński. Powstał on poprzez rozlanie się rzeki Dziwny na powierzchni około 12 tysięcy hektarów. Z Morzem Bałtyckim oraz Zalewem Szczecińskim łączą go kanały. Spotkamy tutaj wielu wędkarzy oraz miłośników sportów wodnych. Nie obowiązuje tutaj tzw. strefa ciszy, więc zobaczyć można na wodach Zalewu Kamieńskiego wiele łodzi silnikowych. Nie przeszkadza to najwyraźniej ptakom, bo żyje tutaj kilka ciekawych gatunków tych zwierząt. Dziwnówek oferuje wiele atrakcji związanych z wypoczynkiem nad wodą. Duży wpływ na to ma korzystne położenie, między Zalewem Kamińskim oraz Morzem Pomorskim. Nikt jednak by tu nie przyjechał, gdyby infrastruktura turystyczna nie była tak rozwinięta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>