Co warto zobaczyć w Korbielowie?

Korbielów to miejscowość województwa śląskiego, która położona jest w Beskidzie Żywieckim. Kiedyś znajdowało się tu na Przełęczy Glinne przejście graniczne. Nie działa ono, odkąd Polska weszła do Strefy Schengen, czyli od 2007 roku. Oznacza to, że spędzając urlop z noclegiem w Korbielowie, możemy także wybrać się na małą zagraniczną wyprawę, na przykład do sąsiadującej z wioską słowackiej Orawy. Na terenie miejscowości znajduje się sanktuarium Matki Bożej Korbielowskiej, którym opiekuje się tutejszy zakon o. dominikanów. Znajdziemy tutaj także kilka interesujących zabytków. Jednym z nich jest drewniana kapliczka, która pochodzi z drugiej połowy XIX wieku. Niemniej ciekawy jest również XIX-wieczny dom drewniany. Dalej mamy najciekawszy zabytek, czyli XV-wieczną osadę wołoską, którą zamieszkiwali Wołosi – czyli bardzo ogólnie mówiąc, ludność pochodząca z Półwyspu Bałkańskiego.

Przez Korbielów przebiega również kilka istotnych, znakowanych szlaków turystycznych. Kilka z nich (biało-zielony, biało-żółty oraz biało-niebieski), zaczynają się w Korbielowie, a kończą na Przełęczy Przysłopy, w Sopotni Wielkiej, Przyborowie lub przełęczy pod Beskidem Krzyżowskim, skąd można dojść do Głównego Szlaku Beskidzkiego. Korbielów jest dość kameralną miejscowością turystyczną, dlatego też najlepiej nadaje się dla tych, którzy marzą o ciszy i spokoju oraz chcą odpocząć od codziennego pośpiechu. Jest to także bardzo dobre miejsce na cel wakacyjnych wypraw, ponieważ jest tutaj o wiele spokojniej niż w obleganych i modnych kurortach nadmorskich. Piękne górskie krajobrazy wyciszają i pomagają złapać dystans do codzienności. Poza tym oczywiście warto pamiętać, że Korbielów w sezonie zimowym jest miejscowością idealną dla miłośników narciarstwa. Znajduje się tu jeden z większych w Polsce Ośrodek Narciarski Pilsko. Jest to również najwyżej położony polski ośrodek (oprócz Kasprowego Wierchu), ponieważ tutejsze wyciągi orczykowe prowadzą na sam szczyt góry Pilsko. Obok znajduje się również nieco mniejszy ośrodek — Kolej Baba, w którym możemy skorzystać z wyciągów krzesełkowych. W sezonie do miejscowości przyjeżdża wielu narciarzy, musiała tu zatem powstać bogata baza noclegowa. Liczne pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz prywatne kwatery przyjmują gości i zapewniają im noclegi. Korbielów zaś przyciąga swoim klimatem i malowniczymi widokami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>