Cisza i spokój, czyli Kruklanki w całej okazałości

Mazurskie Kruklanki to niewielka wieś, jednak z każdym rokiem przyciągająca uwagę coraz większej liczby przyjeżdżających tutaj na wypoczynek turystów. Powodem tego jest między innymi duża dawka ciszy i spokoju, którą można tutaj znaleźć. Jednocześnie można liczyć na to, że uda się znaleźć ciekawe miejsca jak również wiele atrakcji, które umilą wypoczynek. Na pewno baza noclegowa, jaką można tutaj znaleźć sprawia, że każdy bez problemu zdoła znaleźć idealnie dopasowane do swoich wymagań miejsca. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się kwatery prywatne (meteor-turystyka.pl), których z każdym rokiem przybywa. Domki letniskowe, położone nad samym brzegiem jeziora, też nie mogą narzekać na brak uwagi.

Kruklanki to wieś położona w zasadzie aż nad czterema jeziorami, leżą one bowiem tak blisko, że nad każde błyskawicznie można dojść pieszo. Dzięki temu panują tutaj wspaniałe warunki do wypoczynku nad wodą. Można korzystać z kąpieli, opalać się czy też uprawiać sporty wodne. Jeżeli ktoś zapomniał zabrać z domu niezbędny do tego sprzęt, na pewno bez problemu znajdzie tu wypożyczalnię. Mazurskie jeziora to również miejsca, które uwielbiają wędkarze. Bardzo duża różnorodność gatunków ryb, jakie w nich żyją powoduje, że bez większych problemów można złowić tutaj okaz uznany potem za rekord życiowy. Okolica to także bardzo wiele interesujących miejsc. Zalicza się do nich na przykład zwalony most, który obecnie wprawdzie jest w ruinie, ale wciąż zachwyca swoim nietypowym wzornictwem. Kopiowana na wyglądzie rzymskich akweduktów budowla miała bardzo ważną rolę w rozwijającej się infrastrukturze kolejowej. Most przetrwał także wojnę, pomimo tego, iż był zaminowany i gotowy do wysadzenia, nie zrobiono tego. Nie można zapominać także o przepięknej mazurskiej przyrodzie. Okolica pełna jest ciekawie wytyczonych szlaków turystycznych, tak samo tych przeznaczonych dla pieszych jak też dla rowerzystów. Dzięki temu bez najmniejszych problemów można zwiedzać okolicę. W bliskości znajdują się aż cztery rezerwaty przyrody, co umożliwia jej obserwowanie mając pewność, że rozwija się bez ingerencji człowieka. Najbliżej Kruklanek znajduje się rezerwat Borki, w którym można podziwiać roślinność charakterystyczną dla Puszczy Boreckiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>