Borsk i kaszubskie muzeum

Wybierając się do miejscowości Borsk warto zdecydować się na poznanie tamtejszych licznych atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest bez wątpienia muzeum Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich. Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich zostało utworzone z początkiem XX wieku.

Pośród najwcześniejszych eksponatów znalazły się sprzęty domowe, jak również cenna kolekcja wyszywanych złotem licznych czepców, malowane szkło oraz ceramika. Działalność Gulgowskich bez wątpienia przyczyniła się do rozwoju lokalnego rękodzieła oraz upowszechnienia kultury kaszubskiej. Muzeum obejmuje obszar przeszło 22 hektarów nad brzegiem jeziora Gołuń. Wskazuje się, iż to właśnie na tych obszarach zgromadzono liczne chałupy i dwory, kościoły czy szkoły, budynki z grupy gospodarczych oraz warsztaty rzemieślników z obszaru Kaszub czy Kociewia.

W ofercie oprócz możliwości zwiedzania można również wybrać się na lekcje oraz warsztaty muzealne. Organizowane są także koncerty i imprezy plenerowe. Wyjeżdżając w to miejsce miejmy na uwadze, iż naprawdę dużo możemy tutaj znaleźć, a co za tym idzie, mamy możliwość poznania zupełnie nowych atrakcji tych rejonów. Warto wybrać Borsk na miejsce noclegu, aby mieć czas na dokładne zwiedzenie okolicy.

Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny imienia Teodory i Izydora Gulgowskich to jedna z bardzo istotnych atrakcji turystycznych. Jeśli chcemy lepiej poznać region Borska, warto przyjechać tu na kilka dni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>