Atrakcje turystyczne Krasnobrodu

Krasnobrodzki klimat oraz bogate walory przyrodnicze z pewnością przypadną nam do gustu. Lubelszczyzna jest wciąż niedocenianym zakątkiem Polski. Warto odkryć właśnie ten region, aby odkryć niesamowicie cudowne miejsce. Krasnobród to miasto położone właśnie w województwie lubelskim. Zlokalizowane na obszarze Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Wieprz. Należy do terenu malowniczego Roztocza Środkowego.W mieście, oprócz niezaprzeczalnych walorów przyrodniczych, czeka na nas wiele atrakcji turystycznych, cenne zabytki oraz uzdrowiska. Tutejsze ośrodki lecznicze wykorzystują głównie wody mineralne oraz borowiny.

Jakie noclegi Krasnobród może nam zaproponować? W mieście znajdziemy wiele ciekawych ofert. Krasnobród jest miejscowością o charakterze wypoczynkowym. Baza noclegowa jest szeroka i rozbudowana. Znajdziemy tutaj liczne pokoje gościnne, ośrodki wypoczynkowe, a także domki letniskowe. Miasto oferuje także kempingi oraz domy wczasowe. Możemy również skorzystać z pensjonatu lub kwatery prywatnej. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak ciekawie spędzić czas w Krasnobrodzie? Popularną atrakcją są spływy kajakowe rzeką Wieprz. Malownicza trasa zapewni nam dawkę adrenaliny oraz wiele niezapomnianych widoków. Niewątpliwie warto skorzystać z tej atrakcji. Wielu turystów korzysta także z uroków zalewu w Krasnobrodzie. Piękna piaszczysta plaża, przyjemne, strzeżone kąpielisko oraz boisko do piłki plażowej z pewnością przypadną nam do gustu. W pobliżu mieści się kilka punktów gastronomicznych, które umilą nam wypoczynek nad wodą. Możemy także wypożyczyć sprzęt pływający i udać się na ciekawą wycieczkę po zalewie. Ciekawym obiektem jest niewątpliwie wyspa, na której utworzono kompleks basenowy. Z pewnością spędzimy tutaj wiele niezapomnianych chwil. Atrakcja bardzo spodoba się najmłodszym. Dorośli także będą zadowoleni błogim relaksem w wodzie.

W rezerwacie leśnym „Święty Roch” mieści się Kaplica św. Rocha. Drewniana świątynia jest położona 2,5 km od klasztoru, w Zagórzu. Kaplica powstała w XVII wieku i wiąże się z nią wiele interesujących legend. Jedna z nich mówi, że woda płynąca ze źródełka za kościołem ma właściwości lecznicze. Świątynia jest często odwiedzana przez chorych. Wielu pielgrzymów pokonuje schody prowadzące do kaplicy na kolanach. Kościołek ma charakter zakopiański. Warto odwiedzić to miejsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>